Батьківщиною баскетболу є Сполучені Штати Америки. Гру придумали у 1891 році в навчальному центрі Християнської молодіжної асоціації в Спрингфілді, штат Массачусетс. Щоб оживити уроки гімнастики, молодий викладач Дісеймс Нейсміт придумав нову гру – баскетбол.

3. Коли баскетбол було включено до програми Олімпійських ігор? Оберіть одну правильну відповідь серед наведених:

1936 Берлін, Німеччина

верно

Ответ

Верно:

Змагання з баскетболу вперше з'явилися на літніх Олімпійських іграх 1936 року в Берліні.

4. Скільки людей зазвичай грають на баскетбольному майданчику? Введіть число:  верно

10 Loading

Ответ

Верно:

В баскетбол грають дві команди, від кожної з яких зазвичай на майданчику одночасно присутні п'ять гравців.

5. Які розміри баскетбольного майданчика? Оберіть одну правильну відповідь серед наведених:

верно

Ответ

Верно:

Баскетбольний майданчик – це майданчик для гри в баскетбол, він виглядає, як прямокутна плоска тверда поверхня без будь-яких перешкод. Для офіційних змагань ФІБА розміри ігрового майданчика повинні бути 28 метрів в довжину і 15 метрів у ширину від внутрішнього краю обмежують ліній.

6. На якій висоті від підлоги розміщено баскетбольне кільце? Оберіть одну правильну відповідь серед наведених:

3 м.

2 м. 95 см

3 м. 05 см

верно

7. Яка вага баскетбольного м'яча? Оберіть одну правильну відповідь серед наведених:

400 – 450 грамів

500 – 550 грамів

600 – 650 грамів

верно

Ответ

Верно:

М'яч повинен мати сферичну форму та бути встановленого відтінку оранжевого кольору з традиційним малюнком з восьми вставок і чорних швів. Маса м'яча (офіційно прийнятого розміру 7) складає 567-650 грамів, окружність - 749-780 мм.

8. Скільки чвертей (періодів) грається в професійному баскетбольному матчі? Введіть число:  верно

4 Loading

Ответ

Верно:

Тривалість гри в баскетбол – 4 чверті по 10 хвилин.

9. Коли баскетбол був винайдений, що використовували замість кілець?

Верно:

Правило 3 секунд в баскетболі – заборона для гравця команди, яка володіє м'ячем на чужій половині майданчика, на безперервне перебування в межах спеціально розміченої зони під кільцем суперника понад 3 секунд (за умови, що м'яч в грі). Сама зона, в якій діє це правило, називається штрафний зоною.

11. З якого номера починаються номера у гравців баскетболістів?  верно

4 Loading

Ответ

Верно:

За правилами баскетболу нумерація спортсменів починається з «четвірки». Пов'язано це з тим, що суддя спілкується з командами особливими жестами, де один піднятий палець означає один призначений штрафний кидок, два – два, три – три. Чотири пальці вказують вже на номер спортсмена. Щоб не створювати плутанину і було вирішено баскетбольну нумерацію почати саме з четвірки.

12. Скільки за часом триває тайм-аут в баскетболі? Оберіть одну правильну відповідь серед наведених:

30 секунд

40 секунд

60 секунд

верно

Ответ

Верно:

За правилами баскетболу ФІБА, а за цими правилами проводяться Олімпіади, чемпіонати світу, чемпіонати Європи, єврокубкові турніри, тайм-аут триває 60 секунд. В основний час гри його можна взяти п'ять разів – два в першій половині зустрічі і тричі в другій, в кожному овертаймі – по одному.